• Dostępność: > 25
  • 390,00 zł 290,00 zł / m2

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (warstwa koloru: 0,4 cm)
Waga: 1,2 kg (1 płytka)

Czas oczekiwania: 2 dni roboczych
Cena za 1 m2

Sumaryczna ilość m2 różnych wzorów nie może być mniejsza niż podana ilość m2. Minimalne zamówienie dla jednego wzoru to 1 m2. Wzory można łączyć z innymi wzorami z tej samej kategorii. 

Impregnacja, czyszczenie, układanie

Katalog wszystkich wzorów

Kafle cementowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną urządzić pomieszczenie w niepowtarzalnym stylu. Wyróżniającą cechą płytek cementowych jest wzór, który się tworzy przy ułożeniu większej ilości kafli. Dopiero przy ułożeniu wielu płytek można zobaczyć finalny efekt. Tak ułożona podłoga robi wielkie wrażenie i podkreśla elegancję pomieszczenia. Płytki cementowe także nadają się do układnia na ścianie bądź na wyspie kuchennej.

Zastosowanie specjalnego impregnatu (w naszej ofercie) zabezpiecza płytki przed przebarwieniami, przenikaniem substancji płynnych, a także może intensyfikować wysycenie kolorów. Po ułożeniu większej ilości płytek uzyskujemy pełen wzór, który łatwo można połączyć z borderem bądź płytkami monochromatycznymi. Uniwersalność płytek cementowych pozwala na ich położenie zarówno jako kafle ścienne, jak i płytki podłogowe.

Kładzenie kafli cementowych nie jest trudnym przedsięwzięciem, a jedynie wymaga dużej staranności. Szczegółową instrukcję kładzenia płytek wraz z filmem instruktażowym można znaleźć tutaj. Przy projektowaniu ułożenia można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie symulatora, który pozwala na symulację ułożenia różnych wzorów płytek na jednej powierzchni, a także podgląd różnych sposobów ich ułożenia. Płytki mozaikowe są łatwe w pielęgnacji, gdyż wystarczy czyścić je roztworem wody i mydła. Konserwacja płytek odbywa się za pomocą wosku, specjalistycznej pianki lub krystalizatora, który zabezpiecza i zarazem je nabłyszcza. Enkaustyczne płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu, dlatego doskonale nadają sie pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. W naszej ofercie znajdują się także bordiury, płytki jednobarwne, hiszpańskie płytki heksagonalne, płytki enkaustyczne.

Gdy nie możesz znaleźć płytek, które Ci interesują, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w doborze wzorów, sprawdzimy dostępność na magazynie, a także zasugerujemy optymalne rozwiązania logistyczne. W naszej ofercie jest dużo większa ilość wzorów i modeli niż te widoczne na stronie. W naszej ofercie m.in: płytki pentagonalne, heksagonalne, oktagonalne, wielokątne. Prawie na pewno mamy płytki cementowe, których poszukujesz!

Przydatne linki:
Jak układać płytki cementowe
Płytki cementowe - Aranżacje łazienek
Płytki cementowe - bordiury

Kolory płytek: