Pytania

Temat:

  1. Ogólne
  2. Umywalki cermiczne
  3. Płytki ceramiczne
  4. Umywalki miedziane
  5. Płytki cementowe
  6. Płytki cementowe - układanie
  7. Dostawa i zwrot, gwarancja
 

Ogólne

 
Czy gdzieś można zobaczyć wasze produkty?
Produkty można zobaczyć Aleje Jerozolimskie 133/16 ( 1 piętro ), 02-304 Warszawa.

Ile czasu czeka się na przesyłkę?
Towar jest wysyłany tego samego dnia, w którym stwierdzimy na naszym koncie środki   (jeżeli stwierdzimy środki na naszym koncie po godzinie 13tej, wysyłka następuje następnego dnia). Kurier ma 2 dni na dostarczenie przesyłki, jednak dotychczas większość przesyłek była dostarczana w ciągu jednego dnia. Średnio towar jest dostarczany po dwóch dniach od momentu złożenia zamówienia.

Czy przy odbiorze osobistym można płacić gotówką?
Tak, w przypadku wyboru formy płatności "platność przy odbiorze".
 
Jak wygląda proces zakupów w sklepie?
Zrobiliśmy wszystko, aby zakupy w naszym sklepie były jak najprostsze i jak najbardziej przejrzyste. Poniżej prezentujemy schemat zakupu w naszym sklepie oraz film instruktażowy jak złożyć zamówienie "krok po kroku".

Czy gdzieś można zobaczyć nasze produkty na żywo?
Wszystkie nasze umywalki, płytki ceramiczne i armaturę można zobaczyć w naszym salonie w Warszawie. Zawsze prosimy o wcześniejszy kontakt tak żebyśmy mogli przygotować dane produkty (nie wszystko fizycznie znajduje się w naszym salonie). Odwiedź nas:
Aleje Jerozolimskie 133/16 ( 1 piętro )
02-304 Warszawa
 

Umywalki ceramiczne

Czy umywalki są trwałe?
Tak, umywalki są bardzo trwałe. Dzięki wielowiekowej technice wyrobu, wysokiej jakości surowców oraz dzięki starannemu procesowi produkcji umywalki cechują się bardzo dużą trwałością. Jakość umywalek została potwierdzona poprzez nadany europejski certyfikat bezpieczeństwa CE. Umywalki pomyślnie przeszły testy laboratoryjne na odporność cieplną, plamienie, ścieranie i zarysowania. Informujemy jednocześnie, że umywalki są wykonane z ceramiki i tak jak każda ceramika mogą zostać uszkodzone w przypadku niewłaściwego użytkowania.

Czy wzory na umywalkach są odporne na ścieranie?
Tak, wzory na umywalkach są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ponieważ każdy element wzoru jest wykonany przy pomocy farby, która jednocześnie jest częścią szklenia, wzory są odporne na ścieranie i zarysowania. W przypadku zarysowania powierzchni umywalki (niestety jeszcze nie wynaleziono powłok tytanowych na umywalki), wzór pozostaje nienaruszony, ze względu na fakt, że umywalka jest pokryta grubą warstwą farby/szkliwa.

Czy umywalki są bezpieczne dla zdrowia?
Tak, nasze umywalki są bezpieczne dla zdrowia. Wszystkie surowce wykorzystane podczas produkcji są pochodzenia naturalnego. Pigmenty zawarte w szkleniu nie zawierają ołowiu.

Czy umywalki posiadają otwór przelewowy?
Tak, wszystkie umywalki ceramiczne w naszym sklepie, zarówno nablatowe jak i wpuszczane (z wyjątkiem umywalek nablatowych obłych) posiadają otwór przelewowy.

Jaka jest wielkość otworu odpływowego?
Wszystkie umywalki ceramiczne posiadają standardowy otwór odpływowy 1,5 cala.

Czy umywalki wpuszczane mogą posłużyć jako umywalki podblatowe?
Tak, wszystkie umywalki ceramiczne wpuszczane mogą posłużyć jako umywalki podblatowe. Umywalki posiadają płaski rant, dzięki czemu umywalka może być zamontowana pod blatem.

Jak wygląda proces produkcji umywalek?
Proces wyrobu umywalek z Marakeszu rozpoczyna się od zmieszania dwóch rodzajów gliny. Wymieszana glina zostaje pozostawiona w wodzie do nasiąknięcia, aby zwiększyć jej jakość i możliwość formowania gliny. Po nasiąknięciu gliny nadmiar wody zostaje odsączony, a wszelkie zanieczyszczenia zostają usunięte, a następnie glina jest ugniatana stopami. Kawałki gliny zostają umieszczone w formach (zależnie od typu umywalki) i tak uformowana umywalka zostaje pozostawiona do wyschnięcia na okres od ośmiu do dwunastu tygodni. Pierwsze wypalanie gliny następuje w temperaturze 850 stopni. Każda umywalka jest pokrywana naturalną glazurą ceramiczną, która nadaje charakterystyczny połysk i kolor. Po nałożeniu glazury umywalki są ręcznie pokrywane wzorami przy użyciu farb przygotowanych z mineralnych pigmentów.  Umywalka jest ponownie wypalana, jednak tym razem w temperaturze 1050 stopni, aby  nabrała ostatecznej trwałości i świetności.

Czy w jakimś sklepie można zobaczyć wasze umywalki?
Nasze umywalki można zobaczyć w naszym salonie na Saskiej Kępie w Warszawie, Zwycięzców 6A/8. Aby zobaczyć konkretne umywalki prosimy o wcześniejszy kontakt.

Czy umywalka będzie dokładnie taka jak na zdjęciu
Ze względu na fakt, że każda umywalka jest ręcznie malowana (wzór też jest ręcznie nakładany) i jest unikalna, umywalka dostarczona może nieznacznie różnić się od umywalki przedstawionej na zdjęciu. Różnice mogą być tylko zauważalne tylko w przypadku drobnych detali wzoru.

Do góry

Płytki ceramiczne
 

Czy płytki są wytrzymałe?
Płytki są bardzo wytrzymałe dzięki starannemu procesowi wypalania, a także dzięki wysokogatunkowej glinie.

Czy wzór nie zetrze się z czasem?
Podobnie jak w przypadku umywalek ceramicznych kolory wzoru zawarte są w samej glazurze.

Czy płytki można zastosować na podłodze?
Wprawdzie płytki posiadają certyfikacje dla płytek ściennych, jednak płytki można z powodzeniem zastosować jako płytki podłogowe.

Do góry

 

Płytki cementowe

Płytki cementowe to idealny pomysł na unikalne i oryginalne wykończenie podłogi Twojego wnętrza. Dzięki wszechstronności i wytrzymałości, które są wynikiem hydraulicznego procesu produkcji, mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach wnętrz, a także na balkonie. Płytki cementowe to idealne rozwiązanie dla domowych wnętrz, ale także hoteli, pubów i barów, ambasad czy budynków użyteczności publicznej.

Po otrzymaniu płytek, należy je wyjąć z kartonów i rozłożyć na kilka dni w suchym pomieszczeniu, w którym będą kładzione. Reklamacja płytek jest możliwa przed ich położeniem, czy zaimpregnowaniem.

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (grubość farby: 0,4 cm)
Waga: 0,5 kg (1 płytka)
Wykończenie: naturalne (lekko matowe) bądź lśniące (przy użyciu impregnatu)

Czas oczekiwania: 10 dni
Minimalne zamówienie: 3 m2
Katalog płytek cementowych i aranżacji On-line
Symulator ułożenia płytekPłytki cementowe - Impregnacja, układanie, pielęgnacja

Impregnacja
Hiszpanńskie płytki podłogowe - symulatorW celu właściwej ochrony i konserwacji płytek cementowych zalecamy użycie specjalnego impregnatu. Zapobiega on przebarwieniom oraz wsiąkaniu wszelkich substancji płynnych. Dostępny jest zaróno impregnat nabłyszczający, który wyostrza barwy, jak i matowy. Więcej szczegółówych informacji na temat stonie:  impregnacji i układania znajdziesz TUTAJ.Czyszczenie Płytki najłatwiej czyścić za pomocą mopa oraz roztworu z wody i mydła. Nie należy używać środków chemicznych. Po procesie czyszczenia należy pozostawić nawierzchnię do całkowitego wyschnięcia, w celu uniknięcia wystąpienia plam. Nie zaleca się czyszczenia metodą parową.

Pielęgnacja
Wosk: Tradycyjne płytki cementowe najłatwiej konserwować za pomocą wosku. Nadaje on nawierzchni unikatowy połysk. Bezbarwny wosk nakładamy na płytki i czekamy, aż wyschnie. Czynność należy powtarzać 2 – 3 razy w miesiącu.


Pianka specjalistyczna: Zabezpiecza ona nawierzchnię przed wodą i innymi substancjami, które mogłyby spowodować wystąpienie plam. Cienką warstwę pianki nakładamy za pomocą wałkamalarskiego i czekamy, aż wyschnie. Czynność należy powtarzać 2 – 3 razy w miesiącu.
Krystalizator: Substancja krystalizująca to najbardziej profesjonalna metoda pielęgnacji płytek cementowych. Nie tylko chroni płytki, ale i nabłyszcza.

Układanie
Proces układania płytek jest szalenie prosty.
1. Należy uprzednio przygotować suchą oraz idealnie płaską powierzchnię. Nigdy nie umieszczamy płytek na mokrym cemencie – wilgoć może spowodować wystąpienie plam na płytkach.

2. Do układania płytek należy użyć kleju na bazie cementu. Płytki układamy po kolei – bez użycia młotka i innych tego typu narzędzi celem uniknięcia uszkodzeń.
3. Należy zachować jak najmniejszy odstęp pomiędzy płytkami. W celu wypełnienia odstępów między płytkami, należ zaaplikować o drobinę płynnego cementu.
4. Na koniec nadmiar płynnego cementu w szczelinach należy usunąć przy pomocy wody i ściereczki lub papieru ściernego, celem uniknięcia wystąpienia plam na płytkach.

Do góry

Umywalki miedziane


Wszystkie nasze umywalki miedziane są pokryte warstwą ochronnej patyny brązującej, która została naniesiona w procesie produkcji. Patyna chroni miedź przed śniedzeniem i nadaje umywalce rustykalnego charakteru. Tak zabezpieczona umywalka nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i może służyć przez długie lata. Może się jednak zdarzyć, że warstwa ochronnej patyny zostanie zarysowana, jednak to też nie stanowi problemu, ze względu na to, że miedź cały czas "żyje".
Jak czyścić umywalki miedziane?

Do zwykłego czyszczenia miedzi wystarczy woda z delikatnym detergentem. Jeżeli w Twoim regionie jest twarda woda  zlew miedziany warto co pewien czas przetrzeć suchą szmatką. Aby uzyskać dodatkową ochronę można przetrzeć umywalkę pastą do konserwacji mebli. Okresowe polerowanie pastą do konserwacji mebli pozwala na zachowanie blasku umywalki, a także na szybsze odprowadzanie wody z umywalki (tak aby nie pozostawał kamień). Więcej informacji na temat czyszczenia miedzi znajdziesz tutaj.

Na co trzeba uważać?
Podczas czyszczenia i użytkowania umywalki miedzianej należy uważać na wszelkie środki żrące, produkty zawierające chlor, oraz wszelkie środki, które mogą uszkodzić powierzchnię w sposób mechaniczny (np. proszki do czyszczenia). Jeżeli dojdzie do przebarwienia umywalki nie martw się tym, gdyż z czasem przebarwione miejsce pokryje się  naturalną patyną. Uważaj na produkty, które mogą delikatnie przebarwić naturalną patynę miedzi: sok pomarańczowy i cytrynowy, ketchup, pasta do zębów, ocet. Nie polecamy także skrobania piaskiem bądź szorowania powierzchni szczotką drucianą.

Czy miedź jest bezpieczna dla zdrowia?
Miedź jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Dodatkowo miedź ma naturalne właściwości antybakteryjne i jest „zdrowsza” niż większość innych metali używanych do produkcji umywalek. Badania naukowe pokazały, że bakterie mogą żyć na powierzchniach stalowych przez wiele dni, natomiast na powierzchniach miedzianych  są w stanie przeżyć zaledwie kilka godzin.

Co zrobić z patyną?
Śniedzenie miedzi jest naturalnym procesem utleniania się miedzi i nie jest on szkodliwy dla zdrowia. Patyna nadaje oryginalnego wyglądu umywalce, jednak z czasem nadmiar patyny może przeszkadzać. Przedstawiamy kilka sposobów na delikatne i bezpieczne dla umywalki usunięcie nadmiaru patyny (bądź wyczyszczenie powierzchni umywalek niepatynowanych). Umywalkę można czyścić przy pomocy specjalnych past do czyszczenia miedzi (np. Argentum – 6 zł, Leuchtturm – 30 zł) bądź jednym ze specyfików przygotowanych w domu. Podajemy kilka sposobów:

a.) Przedmioty wykonane z miedzi można czyścić amoniakiem lub octem zmieszanym z solą (garść soli ugotowana ze szklanką octu). Następnie płuczemy czystą wodą, suszymy i polerujemy.

b.) W sklepach chemicznych  można kupić kwas szczawiowy (kwas ma postać białych krystalicznych ziarenek) za około 3 zł. Kwas wsypuje się do odpowiedniej ilości wody, tak by powstał roztwór nasycony. Roztworem tym, przy pomocy szmatki, przeciera się powierzchnie miedziane, a następnie po odczekaniu kilku minut spłukuje wodą. Operację można powtarzać aż do uzyskania pożądanego efektu. Roztwór kwasu szczawiowego nie jest żrący, świetnie wchodzi w reakcję z tlenkami miedzi, a nie reaguje bezpośrednio z metalem.

c.) Obrany ziemniak należy zetrzeć lub zmiksować na papkę. Papkę nakładamy na powierzchnię, którą zamierzamy oczyścić i czekamy aż "specyfik" wyschnie. Po wyschnięciu odrywamy papkę i powierzchnię przemywamy spirytusem.

Czyszczenie baterii mosiężnych: Baterie należy czyścić delikatnymi środkami przeznaczonymi do czyszczenia mosiądzu, np. dostępnym u nas preparatem Poliboy lub ogólnodostępnymi środkami czystości. Należy unikać szorowania i żrących środków. Nie należy dopuścić do powstania na baterii grubej warstwy kamienia lub osadu gdyż może on doprowadzić do zniszczenia baterii lub jej wzoru. Aby zapobiec osadzaniu kamienia należy raz na jakiś czas wyczyścić baterię octem.


Dostawa i gwarancja


Opcje dostawy
W naszym sklepie towar można otrzymać w przesyłce kurierskiej bądź odebrać osobiście. Nasze paczki wysyłamy towary wyłącznie kurierem UPS

Odbiór osobisty
Zamówiony towar można odebrać po wcześniejszym umówieniu się w naszym salonie w Warszawie.

Kurier UPS
Obsługę przesyłek powierzyliśmy firmie kurierskiej UPS. Koszt podstawowy wysyłki to 30 zł. W przypadku przesyłek zagranicznych obowiązuje osobny cennik.


Gwarancja
Na nasze produkty udzielamy rocznej gwarancji (gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych działaniami użytkowników).

W przypadku zwrotu gwarancyjnego wymieniamy produkt na ten sam, bądź w przypadku braku magazynowego lub braku możliwości sciągnięcia od producenta zwracamy pieniądze w pełnej kwocie zakupu. Towary uszkodzone podczas transportu można reklamować wyłącznie, gdy kurier poświadczy, że towar przyszedł uszkodzony (prosimy o otwieranie przesyłki w obecności kuriera).

Zamiana i zwrot

Wierzymy, że nasze produkty spełnią wszystkie oczekiwania klientów, jednak zdajemy sobie sprawę, że w przypadku tak oryginalnych produktów jak nasze, decyzja dotycząca zakupu może być trudna. Jeżeli produkt zakupiony w naszym sklepie nie spełni oczekiwań bądź po prostu nie pasował do wymarzonego wnętrza dajemy naszym klientom możliwość zwrotu lub zamiany na inny (o tej samej cenie). Zwrotu można dokonać do 5 dni roboczych od momentu dostarczenia. 

 

 

Chcąc dostarczyć Państwu oryginalne produkty najwyższej jakości staramy się także, abyście byli Państwo zadowoleni zarówno z naszej obsługi, produktów jak i z oferowanych przez nas cen. Produkty oferowane przez konkurencję są w niektórych wypadkach tańsze od naszych, ale to nie oznacza, że rzeczywiście będą one tańsze. Kupując u nas masz pewność, że:

1. Nie zapłacisz cła (cło jest naliczane od kosztu towaru i kosztu przesyłki)

2. Nie zapłacisz dodatkowo VAT (naliczanego od kosztu towaru, kosztu przesyłki i cła). VAT jest nakładany na granicy, dlatego ceny podane u konkurencji (w przypadku wysyłki z Meksyku) nie zawierają tego ukrytego kosztu. U nas wszystkie ceny zawierają VAT.

3. Otrzymujesz towar w ciągu kilku dni, a nie tak jak w przypadku konkurencji nawet 3 miesiące (u konkurencji towar przeważnie nie jest jeszcze wyprodukowany i musi on być przesłany przez ocean statkiem).

4. Masz możliwość dokonania nieodpłatnego zwrotu (bez konieczności podania przyczyny), reklamacji oraz zamiany towaru na inny gdy nie odpowiada Tobie wzór bądź model.

5. Masz pewność, że transakcja będzie zrealizowana bezpiecznie dzięki systemom platnosci.pl, dotpay oraz Paypal.

6. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, rabaty w przypadku większych zamówień, a także nie uslyszysz: "Przykro mi, to wina kuriera, nic na to nie poradzę, że nie otrzymał Pan/Pani zamówienia".

Do góry

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na większość pytań. Jeżeli nadal macie Państwo pytania bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie zapytania.