• Dostępność: 9
  • 440,00 zł 230,00 zł / m2

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (grubość farby: 0,4 cm)
Waga: ok. 1,5 kg (1 płytka)

Czas oczekiwania: 2-3 dni robocze
Cena za 1m2

Impregnacja, czyszczenie, układanie

Katalog wszystkich wzorów

Oryginalne GorsecikiPrzechadzając się po pełnych modernistycznych budynków polskich miastach, warto od czasu do czasu przystanąć i spojrzeć w dół. W ten sposób można dość niespodziewanie odkryć morze inspiracji - kompozycje małych ceramicznych kafli, tworzących mniej lub bardziej geometryczne kompozycje z elementów jednocześnie wypukłych i wklęsłych. Tego typu kafle, tzw. "gorseciki" modne w latach 30., wzięły swą nazwę od kształtu talii ściągniętej gorsetem. Dziś te przepiękne wzory ponownie wracają do łask. Można było je zobaczyć chociażby podczas Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, poświęcono im również książkę „Warszawskie gorseciki zanikające”.

W trend przywracania "gorsecikom" należnej pamięci postanowiła wpisać się także pracownia DoMilimetra. W rezultacie powstał kafel korespondujący z klasycznym wzorem lat 30., zamykający go w jednej płytce, dostępny w kilku zestawieniach kolorystycznych i dwóch rozmiarach. Odświeżony "gorsecik" pasuje zarówno do starej kamienicy, jak i nowoczesnego, monochromatycznego i surowego wnętrza loftu. Dodaje wnętrzu dynamiki, koloru lub wprowadza potrzebny kontrast - niezależnie od powierzchni projektowanego pomieszczenia.

Tradycyjne płytki cementowe to idealny pomysł na unikalne i oryginalne wykończenie podłogi Twojego wnętrza. Dzięki wytrzymałości, która jest wynikiem hydraulicznego procesu produkcji, mogą być zastosowane na podłogi we wszystkich rodzajach wnętrz. Hydrauliczny proces produkcji płytek narodził się już w połowie XIX wieku, jednak dopiero w kolejnym stuleciu płytki podłogowe cementowe zyskały sławę. Stały się synonimem stylu i luksusu. Już dziś mogą zagościć w Twoim domu bądź mieszkaniu, dodając mu nutkę wysublimowanego piękna.

Nasze płytki przeszły bardzo szczegółowe badania odnośnie jakości. Wielokrotnie poddawano je testom na odporność oraz ścieralność. Zalecamy użycie impregnatu (znajduje się w naszej ofercie), który nie tylko pozwoli na zabezpieczenie płytki przed brudem i płynami, ale także sprawia, iż kolory płytek są bardziej nasycone.

Przy większym zamówieniu istnieje możliwość negocjacji cen.

Wzór zaprojektowany przez DoMilimetra - www.domilimetra.pl

Płytki podłogowe z cementu - odpowiedzi na pytania jak czyścić i jak je układać?

Oryginalne gorseciki mozaikoweInne do kamienic
Zaprojektuj własne płytki 
(realizacja 7-8 tygodni)

Najczęściej zadawane pytania 
Jak kupować - przewodnik

Istnieje możliwość otrzymania próbek naszych cementowych płytek

Kolory płytek: