Dorian - Cementowe płytki podłogowe

  • Dostępność: > 80
  • 420,00 zł / m2

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (warstwa koloru: 0,4 cm)
Waga: 1,2 kg (1 płytka)

Czas oczekiwania: 14 dni roboczych
Cena za 1 m2

Sumaryczna ilość m2 różnych wzorów nie może być mniejsza niż podana ilość m2. Minimalne zamówienie dla jednego wzoru to 1 m2. Wzory można łączyć z innymi wzorami z tej samej kategorii. 

Impregnacja, czyszczenie, układanie

Katalog wszystkich wzorów

Płytki mozaikowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną urządzić pomieszczenie w unikalnym stylu. Ciekawą cechą cementowych płytek jest wzór, który się tworzy przy ułożeniu większej ilości płytek. Dopiero przy ułożeniu wielu płytek można zobaczyć pełne bogactwo wzoru. Tak ułożona podłoga robi spektakularne wrażenie i potrafi ożywić każde pomieszczenie. Kafle także nadają się do układnia na ścianie bądź na wyspie kuchennej.

Zastosowanie specjalnego impregnatu (w naszej ofercie) zabezpiecza kafle cementowe przed przebarwieniami, wsiąkaniem substancji płynnych, a także może intensyfikować wysycenie kolorów. Po ułożeniu większej ilości płytek otrzymujemy unikalny wzór, który łatwo można połączyć z pasującą bordiurą bądź płytkami monochromatycznymi. Uniwersalność płytek cementowych pozwala na ich zastosowanie zarówno jako kafle ścienne, jak i płytki podłogowe.

Kładzenie płytek mozaikowych nie jest skomplikowaną sprawą, a jedynie wymaga dużej staranności. Szczegółową instrukcję kładzenia płytek wraz z filmem instruktażowym można znaleźć tutaj. Przy projektowaniu układu można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie symulatora, który pozwala na symulację ułożenia różnych wzorów płytek na jednej powierzchni, a także podgląd różnych sposobów ich układu. Płytki cementowe są łatwe w pielęgnacji, gdyż wystarczy czyścić je roztworem wody i mydła. Konserwacja płytek odbywa się za pomocą wosku, specjalistycznej pianki lub krystalizatora, który zabezpiecza i zarazem je nabłyszcza. Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu, dlatego doskonale nadają sie pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. W naszej ofercie znajdują się także bordiury, płytki gładkie, hiszpańskie kafle cementowe, arabskie płytki.

Gdy nie możesz znaleźć płytek, które Ci interesują, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w doborze wzorów, sprawdzimy dostępność na magazynie, a także zasugerujemy optymalne rozwiązania logistyczne. W naszej ofercie jest dużo większa ilość wzorów i modeli niż te widoczne na stronie. W naszej ofercie m.in: kafle heksagonalne, oktagonalne, pentagonalne, wielokątne. Prawie na pewno mamy płytki cementowe, których poszukujesz!

Przydatne linki:
Jak układać płytki cementowe
Płytki cementowe - Aranżacje kuchni
Płytki cementowe - bordiury

Kolory płytek: