• Dostępność: > 80
  • 450,00 zł / m2

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (warstwa koloru: 0,4 cm)
Waga: 1,2 kg (1 płytka)

Czas oczekiwania: 14 dni roboczych
Cena za 1 m2

Sumaryczna ilość m2 różnych wzorów nie może być mniejsza niż podana ilość m2. Minimalne zamówienie dla jednego wzoru to 1 m2. Wzory można łączyć z innymi wzorami z tej samej kategorii. 

Impregnacja, czyszczenie, układanie

Katalog wszystkich wzorów

Płytki cementowe stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną urządzić wnętrze w niepowtarzalnym stylu. Unikalną cechą cementowych płytek jest wzór, tworzący się przy ułożeniu większej ilości płytek. Tak ułożona podłoga robi niesamowite wrażenie i podkreśla elegancję pomieszczenia. Płytki cementowe także nadają się do układnia na ścianie bądź w kabinie prysznicowej.

Zastosowanie specjalnego płynu impregnującego (dostępny w naszym sklepie) zabezpiecza płytki przed przebarwieniami, przenikaniem cieczy i plamami. Po ułożeniu większej ilości płytek uzyskujemy pełen wzór, który łatwo można połączyć z borderem bądź płytkami monochromatycznymi. Uniwersalność płytek cementowych pozwala na ich zastosowanie zarówno jako kafle ścienne, jak i płytki podłogowe.

Układanie płytek cementowych nie jest skomplikowaną sprawą, wymaga jedynie dużej staranności. Szczegółową instrukcję kładzenia płytek wraz z filmem instruktażowym można znaleźć tutaj. Przy projektowaniu układu można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie symulatora, który pozwala na symulację ułożenia różnych wzorów płytek na jednej powierzchni, a także podgląd różnych sposobów ich układu. Cementowe płytki są łatwe w pielęgnacji, gdyż wystarczy czyścić je roztworem wody i mydła, bez użycia środków chemicznych. Konserwacja płytek odbywa się za pomocą wosku, specjalistycznej pianki lub krystalizatora, który zabezpiecza i zarazem nadaje im połysk. Kafle cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu, dlatego doskonale nadają sie pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. W naszej ofercie znajdują się także bordery, płytki jednobarwne, hiszpańskie płytki cementowe, arabskie płytki.

Jeśli nie możesz znaleźć płytek, które Ci interesują, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w doborze wzorów, sprawdzimy dostępność na magazynie, a także zasugerujemy optymalne rozwiązania logistyczne. W naszej ofercie jest dużo większa ilość wzorów i modeli niż te widoczne na stronie. W naszej ofercie m.in: kafle pentagonalne, heksagonalne, oktagonalne, wielokątne. Prawie na pewno mamy płytki cementowe, których poszukujesz!

Przydatne linki:
Jak układać płytki cementowe
Aranżacje wnętrz z płytkami cementowymi
Płytki cementowe - bordiury

Kolory płytek: