Płytki cementowe – opinie

W internecie na forach dyskusyjnych, wpisach można się spotkać z różnymi opiniami na temat płytek cementowymi. Bardzo często negatywne opinie na temat płytek cementowych wynikają z braku wiedzy bądź złymi doświadczeniami z takowymi. Postanowiliśmy zebrać kilka najpopularniejszych opinii i „rozprawić” się z tymi niesprawiedliwymi. Są też opinie pozytywne (chyba stanowią większość), ale z takowymi na razie nie będziemy polemizować bo jak tu polemizować z tym, że płytki są przepiękne bądź są wyjątkowo oryginalne?

Opinia nr 1 – płytki cementowe są trudne w utrzymaniu

Płytki cementowe, po odpowiednim zaimpregnowaniu podczas ich kładzenia (można to ponowić po pewnym czasie)) nie ulegają przebarwieniom i pochłaniają cieczy. Oczywiście nie ma co wystawiać płytek na długotrwałą ekspozycję cieczy, które mogą pozostawić plamy, więc zawsze warto usunąć możliwie szybko ciecz potencjalnie plamiącą. Nie ma co opowiadać, ze płytki cementowe są tak samo odporne na plamienie jak gresy, ale przy odpowiedniej pielęgnacji, płytki cementowe przez bardzo długi czas zachowają swój wygląd. W końcu te płytki można znaleźć w starych kamienicach, gdzie leżą już dziesiątki lat, zanim jeszcze na rynku pojawiły się impregnaty.

Opinia nr 2 – Płytki cementowe trudno się układa.

Płytki cementowe układa się nieco inaczej niż zwyczajne płytki, ale nie oznacza to, że trudno układa się te płytki. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją jak układać płytki cementowe. Jeżeli nadal masz obawy co do układania płytek, możesz skorzystać z usług jednego z fachowców, którzy się na tym znają. Napisz do nas, to polecimy Ci fachowca z Twojego miasta bądź okolicy.

Opinia nr 3 – Płytki cementowe można kupić za 100 zł za metr kwadratowy.

Cóż…. Można kupić płytki gresowe z wzorami płytek cementowych, które z jakiegoś nieznanego powodu są nazywane płytkami cementowymi, ale takowymi nie są. To jednak będzie zawsze gres. Moglibyśmy się rozwodzić nad tym jakie są różnice, ale to nie jest temat na dzisiaj. Płytki cementowe wymagają dużej ilości pracy ręcznej (nie wierzysz, zobacz tutaj), wysoko wykwalifikowanych pracowników (tak, tak, to trzeba umieć zrobić, to tylko na filmie wygląda prosto), wyselekcjonowanych materiałów i wysokogatunkowych pigmentów.

Opinia nr 4 – płytki cementowe są wszędzie tej samej jakości.

Hmm, jakby tu zacząć. Może lepiej będzie jak przedstawimy poniższą grafikę. Pozostawiamy każdemu do własnej oceny.

Jakość płytek cementowych

Opinia nr 5 – Płytki cementowe są za drogie – w końcu są z cementu, a cement nie jest drogi.

A czy wiesz, że każda płytka jest ręcznie odlewana? Więcej, każdy kolor z osobna jest wlewany do ramki. To wymaga wprawy i precyzji. Każda płytka składa się z warstwy zawierającej pigmenty i warstwy cementowej. Warstwa koloru to średnio 4 mm, dlatego w przeciwieństwie do zwyczajnych płytek, po zarysowaniu bądź po starciu powierzchni nadal możemy się cieszyć pełnią kolorów i wzoru. Warstwa kolorowa składa się z mieszaniny mielonego marmuru (bądź wyselekcjonowanych kamieni rzecznych), cementu i pigmentów mineralnych. Pigmenty mineralne, w przeciwieństwie do pigmentów naturalnych nie bledną  Jeden metr kwadratowy płytek cementowych waży 35 kg, co oznacza, że nawet materiałowo te płytki są bardziej wymagające.

Mam nadzieję, że udało nam się rozwiać kilka wątpliwości związanych z opiniami, które można znaleźć w „internetach”. Znasz jakieś inne opinie na temat płytek cementowych? Napisz do nas postaramy się napisać, czy dana opinia to prawda czy fałsz.

Jeżeli masz jeszcze jakies pytania bądź wątpliwości, koniecznie do nas napisz. Postaramy sie pomóc.

 

Summary
Data Opinii
Produkt
Płytki cementowe - opinie
Autor
51star1star1star1star1star

2 thoughts on “Płytki cementowe – opinie”

  1. Co jesli okazuje się ze plytki maja jedynie 1mm koloru i juz po 2 miesiącach widac na nich wiele odprysków? Na czarnym kolorze pojawiają się białe kropki po odprysku. Były raz impregnowane.
    Czy to oznacza że ktoś nas „naciął”? Są 2kolorowe (czarny i biały) i kosztowały ok 370 za metr.
    Będę wdzięczny za radę czy to normalne

  2. Zdecydowanie plytki nie powinny miec 1 mm grubosci warstwy z pigmentem. Standardowo powinno to byc 3-5 mm i w takim wypadku nie problemow. Gdzie byly zakupione te płytki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.