Kuchnia – marokańskie kafle

Marokańskie płytki znakomicie nadają się do aranżacji kuchni. Szczególnie w tym aspekcie można polecić Marokańskie płytki Karima oraz Hala.

Karima - marokańskei płytki
Karima - Marokańskie płytki

Te piękne płytki z Marakeszu są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej staromarokańskiej techniki.  Cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Maroku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, tradycyjne marokańskie wzornictwo i ciepłe barwy południa.

Hala - Ceramiczne płytki z Maroka
Hala - Ceramiczne płytki z Maroka

Charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda marokańska płytka jest unikalna!

Płytki są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka z Maroka jest wpierw pokrywana podkładem – kolorem bazowym, a nastepnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Marokańskie płytki dekoracyjne
Marokańskie płytki dekoracyjne

Autor

Krzysztof

Kolory Maroka - ręcznie malowane umywalki ceramiczne, płytki oraz baterie wprost z Maroka. W asortymencie mamy także ręcznie kute umywalki oraz mydelniczki rodem ze słonczego Maroka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.