Regeneracja płytek cementowych – czyli jak odświeżyć posadzkę

big_img-1083Efekt dobrze zaimpregnowanych płytek utrzymuje się przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Zależy to oczywiście od stopnia użytkowania powierzchni i panujących warunków. W przypadku ciężkich zabrudzeń płytek, złej impregnacji lub braku wcześniejszej impregnacji, konieczne może być odświeżenie posadzki i regeneracja płytek cementowych.

Warto dobrać odpowiednie środki do rodzaju pomieszczenia i użytkowania. Dokładne informacje o tym jakie efekty daje zastosowanie impregnatów można znaleźć w poniższej tabeli. Całą instrukcja „Układanie, impregnacja oraz konserwacja płytek cementowych” jest pod tym linkiem.

typy-impregnacji-e1477403202272

1. Usuwanie codziennych plam

large_konserwacja-mopJeżeli na płytkach zaczynają się pojawiać regularnie zabrudzenia oznacza to, że wymagają one wyczyszczenia i ponownej impregnacji. Do codziennej pielęgnacji lub w przypadku pojawienia się drobnych zabrudzeń wystarczy użycie zwilżonej gąbki i mydła o neutralnym odczynie ph. W naszej ofercie znajduje się także bardzo wydajny środek przeznaczony do regularnego czyszczenia płytek, który nadaje płytkom piękny wygląd i czyści kolory.

2. Usuwanie trudnych plam

large_usuwanie-plam-plama-gabka

 

W przypadku wystąpienia ciężkich do usunięcia zabrudzeń oferujemy specjalny środek do radzenia sobie z tego typu plamami.  Można do rozprowadzenia użyć szorstkiej gąbki.

 

 

 

Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas środki do impregnacji były jak najlepsze; należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zaimpregnowane płytki wystawione na długotrwałą ekspozycję środków plamiących, a w szczególności wina, kawy, herbaty, środków żrących czy soków z czasem przenikną przez warstwę impregnatu, stąd też zalecamy usuwanie powstałych zabrudzeń w jak najkrótszym czasie.

3. Ponowna impregnacja na całości

Po każdym zabiegu czyszczenia trudnych plam wymagana jest ponowna impregnacja płytek. Tutaj nakładamy dwie warstwy impregnatu po 24 h od położenia I. i II. warstwy aż do całkowitego wyschnięcia.

Uwaga!uwaga Na żadnym etapie kładzenia, jak również podczas regularnego czyszczenia i konserwacji nie wolno stosować detergentów na bazie kwasów.

Wszelkie wybielacze, chlor oraz domowe środki do czyszczenia sanitariatów trwale uszkadzają (plamią) powierzchnię płytki.

Autor

p.michalski@kolorymeksyku.pl

Miłe i fachowe doradztwo dla wszystkich klientów sklepu Kolory Maroka. Na wszelkie pytania odpowie i doradzi pod: p.michalski@kolorymeksyku.pl +48 536 300 037

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.