Nowa Kolekcja płytek cementowych w sklepie Florisa.pl

Florisa.pl, siostrzany sklep Kolorów Maroka, w którym znajdziecie ręcznie formowane umywalki ceramiczne, armaturę w stylu retro oraz cementowe płytki, zaprojektowane wyłącznie przez polskich dizajnerów, wprowadza do sprzedaży nowe wzory kafli, które specjalnie dla Florisy przygotowały projektantki z sopockiej pracowni architektonicznej DoMilimetra – Anna Habasińska i Ewa Greczkowska.

Wszystkie trzy wzory stanowią zaczątek nowych serii. Nawiązują do bogatej tradycji polskiego folkloru i popularnych w okresie modernizmu posadzek, tzw. „gorsecików”.

312

 

 

 

 

„Dziołchy” to nowocześnie opracowany motyw odświętnego stroju ludowego, jaki dawniej nosiły wiejskie kobiety. Uproszczona forma, doskonale wyważone proporcje, plastyczność w układaniu ciekawych kompozycji czyni ten wzór niezwykle uniwersalnym, pozwalając na jego szerokie zastosowanie – zarówno we wnętrzach nawiązujących do stylu folkowego, jak i we współczesnych aranżacjach minimalistycznych.

43 grid

 

 

 

 

  

 

„Gorseciki” to nieduże płytki terakoty dywanowej o charakterystycznym kształcie: smukłej talii i przyjemnych dla oka krągłościach poza nią. Ich oryginalność polegała na umiejętnym dopasowywaniu do siebie wklęsłych i wypukłych krawędzi. Narodziły się w Holandii pod koniec lat 20. XX wieku  i podbiły świat w latach 30. wraz z architekturą późnego funkcjonalizmu. Przed wojną układano je pojedynczo, a nie np. cięto z metra jak maleńkie kwadratowe „iryski”, naklejane licem na arkusze papieru.

Florisa.pl w swojej nowej kolekcji cytuje najbardziej rozpowszechnione, a mające dzisiaj status kultowych,  zestawienia: czarno-białej szachownicy oraz szaro-biało-czarnej kratki, które wracają na fali mody vintage. To propozycja dla osób, szukających alternatywy dla zbanalizowanych posadzek gresowych, które lubią klimat przedwojennych wnętrz i doceniają urok dawnego detalu.

1,1 grid2,2 grid

 

 

 

 

 

 

Opublikowano Kuchnia | Skomentuj

Jak odróżnić płytkę dobrej jakości od płytki złej jakości

Nikt nie życzy sobie posadzki złej jakości. W sklepie Kolory Maroka znajdą Państwo płytki cementowe wyłącznie najwyższej próby, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie remontu i urządzania mieszkania.

porównanie jakości płytek cementowych

porównanie jakości płytek cementowych

Wybierając plytki, warto zwrócić uwagę na ich powierzchnię i krawędzie.

Powierzchnia: na płytce niższej jakości widoczne bywają maleńkie dziurki, które są pozostałością po drobinkach cementu lub pęcherzykach powietrza; powierzchnia płytki wysokiej jakości jest gładka i jednorodna.

Krawędzie: płytki gorszej jakości mogą mieć lekko poszarpane lub nawet obłupane brzegi, natomiast ranty płytek dobrej jakości są precyzyjnie wykończone, a więc równe.

Zachęcamy do wyboru płytek, które spełniają najwyższe standardy. Wychodząc na przeciw takim oczekiwaniom, oferujemy w sklepie Kolory Maroka płytki na światowym poziomie. Aby rozpoznać płytki dobrej jakości – a nie wszytkie dostępne na rynku spełniają choćby podstawowe wymogi –  warto zwrócić uwagę na ich wyżej opisane walory.

Należy zawsze zabezpieczać płytki środkami impregnującymi (dostępne tutaj). Uchronią one powierzchnię przed działaniem oleju bądź kwasu, czyli substancjami mogącymi ją bardzo szybko zniszczyć. Polecamy także środki do pielęgnacji oraz woski, które z kolei pozwolą zachować kolor płytek, a także ich odpowiednią czystość (dostępne tutaj).

Opublikowano Kuchnia | Skomentuj

Historia płytek cementowych

Najwcześniejsze wersje płytek cementowych zostały udokumentowane w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej w Pompejach i Herkulanum – archeolodzy odnaleźli tam małe kawałki szkła i kamienia osadzone w cementowych podłogach. W okresie renesansu posadzki cementowe stawały się wyrafinowanymi dziełami sztuki, później zainteresowanie tą technologią zaniknęło – w efekcie o płytkach zapomniano na kilka stuleci. Pod koniec XIX wieku powrócono do starej technologii: płytki stały się popularne w okresie francuskiej La Belle Époque, szczególnie zaś rozpowszechniły się w okresie secesji. Często wykorzystywano je w restauracjach, przedpokojach, na klatkach schodowych – były cenione za wytrzymałość i dekoracyjność. Trwałość płytek była uzyskiwana nie tylko dzięki dobrej jakości materiałowi, ale także dzięki grubej warstwie pigmentu, który chronił wzór przed ścieranim się (warstwa pigmentów: 3-5 mm). Czytaj dalej

Opublikowano Historia, Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Kalkulator płytek – oblicz ile płytek potrzebujesz

Udostępniamy przydatne narzędzie, dzięki któremu obliczysz ile płytek potrzebujesz. Kalkulator pozwala na łatwe obliczenie powierzchni, ilości zaprawy, ceny płytek, czy obwodu ułożonej powierzchni.

kalkulator płytek

Kalkulator dostępny w tym miejscu (kliknij tutaj)

Czytaj dalej

Opublikowano Design, FAQ, kafle cementowe, Kuchnia, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Symulacje | Otagowano , , , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

Płytki cementowe Kolory Maroka nadają się do ułożenia pod prysznicem. Płytki mogą być wykorzystywane zarówno na podłogach, jak i ścianach prysznicowych. Wynika to ze sposobu produkcji płytek, ich uszczelnieniu oraz wysokiej barierze ochronnej tworzącej przez impregnaty, które są specjalnie dedykowane do płytek cementowych.

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

Opublikowano Aranżacje, Design, FAQ, Impregnacja i ochrona, Kafelki, kafle cementowe, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie | Otagowano , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe tanio

W sklepie Kolory Maroka można dostać tanio płytki cementowe. Część płytek jest przeceniona ze względu na to, że jest to końcówka partii. Często płytki cementowe są w promocjach i warto szukać ich w Promocjach. Warto też zapytać konsultantów, które płytki są w tej chwili tanie. Czasami sprzedawane są tanio kafle cementowe, które są lekko uszkodzone (płytki jak najbardziej nadają się do użytku, posiadają delkatne defekty) i w tym wypadku takie płytki cementowe są sprzedawane bardzo tanio. Ceny potrafią spaść do nawet 100 zł/m2 co w przypadku płytek cementowych to są ceny niespotykane.

Opublikowano Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe są jednym z symboli dawnej i współczesnej Portugalii. Można je spotkać w zabytkowych kamienicach, kościołach, wnętrzach domów oraz miejscach użyteczności publicznej, takich jak stacje metra, dworce czy urzędy. W portugalskim wzornictwie płytek cementowych widoczne są wpływy mauryjskie i berberyjskie . Portugalskie płytki cementowe spełniają nie tylko funkcję ozdobną i dekoracyjną. Są również bardzo praktyczne: trwałe i łatwe w utrzymaniu, latem chronią przed upałem, zima przed wilgocią.

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe

Tradycyjne portugalskie płytki cementowe

Tradycyjne portugalskie płytki cementowe

Portugalskie kafle cementowe

Portugalskie kafle cementowe

 

Eleganckie kafle cementowe na ścianie - Ciekawe wnętrze z kaflami ściennymi

Pomysł na kafle cementowe na ścianę – Oryginalne wnętrze z cementowymi kaflami

Ścienne płytki cementowe kafle cementowe z Portugalii

Ekskluzywne płytki cementowe z Portugalii

Portugalskie plytki cementowe kafle cementowe

Portugalskie plytki cementowe

Kafle cementowe portugalskie

Kafle cementowe portugalskie

Portugalskie płytki podłogowe

Portugalskie płytki cementowe

Portugalskie płytki cementowe

Płytki portugalskie

Portugalskie kafle cementowe

Portugalskie kafle cementowe

Jeśli spodobały się Państwu portugalskie płytki cementowe, zapraszamy do naszego sklepu:

 

Opublikowano Aranżacje, kafle cementowe, Kuchnia, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Jak zrobić płytki cementowe – produkcja płytek cementowych w domu

Produkcja płytek cementowych to dość skomplikowany proces, ale nie oznacza to, że nie da się wyprodukować takich płytek we własnym mieszkaniu.

Domowa produkcja wzorzystych płytek cementowych w domu teoretycznie jest możliwa, jednak ze względu na skomplikowanie całego procesu jest to bardzo trudne. Można natomiast pokusić się o zrobienie płytek cementowych jednobarwnych. Nawet w przypadku płytek cementowych jednobarwnych nie jest to zadanie proste, jednak jest to wykonalne, co ukazuje poniższy film instruktażowy.
Pomimo, iż proces samej produkcji tych nie wydaje się być szczególnie trudny, główną trudnością jest dobranie odpowiedniego cementu i mieszanek (warstwy kolorowej i warstwy spodniej). Zły dobór mieszanki może skutkować m.in. kruszeniem się płytek, łuszczeniem, odbarwianiem się, nierównomiernym wybarwieniem.

Jak zrobić płytki cementowe – porady:
– przetestuj kilka rodzajów mieszanek cementu
– koniecznie, przed wyprodukowaniem całej partii, wyprodukuj kilka płytek testowych (żeby całość nie poszła do kosza), które odleżą co najmniej tydzień.
– jak już robisz docelową partię płytek, lepiej zrobić to za jednym razem, bo zreplikowanie koloru może być bardzo trudne bądź wręcz niemożliwe.
– najlepiej byłoby mieć dostęp do prasy hydraulicznej, dzięki której zwiększa się gęstość płytki, a co za tym idzie zwiększa się wytrzymałość przy mniejszej nasiąkliwości.
– pozostaw płytki do dłuższego schnięcia (płytki nie mogą schnąć za szybko, bo wytworzą się naprężenia).

 

Opublikowano Płytki, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Marokańskie płytki podłogowe

Marokańskie płytki cementowe ułożone na podłodze lub ścianie to znakomity pomysł dla osób ceniących sobie orientalne, arabskie wnętrza. Wiele z naszych płytek jest utrzymanych w arabskiej, marokańskiej stylistyce.

Cementowe płytki podłogowe

Płytki cementowe marokańskie

płytki cementowe - fugi

Marokańskie płytki podłogowe

płytki cementowe fugi II

Arabskie płytki podłogowe

Eleganckie płytki cementowe na ścianie - Oryginalne pomieszczenie z kaflami ściennymi

Inspirujące marokańskie kafle cementowe ścienne 

Inspirujące kafle cementowe na ścianie - Oryginalne pomieszczenie z kaflami ściennymi

Arabskie płytki podłogowe

 

Wyjątkowe ścienne na ścianie - Oryginalne wnętrze z kaflami cementowymi

Marokańskie płytki podłogowe

Jeśli spodobały się Państwu płytki podłogowe marokańskie, zapraszamy do naszego sklepu:

Opublikowano Aranżacje, Płytki cementowe | Skomentuj

Kolor roku wg Pantone w naszych produktach

Ziemista winna czerwień,eleganckie bordo z domieszką brązu, miks fioletu i purpury, przybrudzone bordo, rdzawy odcień miedzi… Jakkolwiek by nie określać kolor Marsala, stał się on synonimem bogactwa, wyrafinowania i luksusu.
Okazuje się, że kolor roku 2015 według Pantone już zdołał wzbogacić tegoroczny design, wzornictwo i projektowanie. Ale to nie oznacza, że kolor ten jest całkiem nowy. To raczej naturalny odcień, niejednokrotnie spotykany w naturze, dzięki czemu w jego towarzystwie czujemy spokój i ciepło.
Właściwie możemy go dostrzec wszędzie, bo kolor Marsala to kolor o wielu twarzach. Rano będzie on głęboką czerwienią, po południu burgundem, a wieczorem wytrawnym winem. Każde wnętrze z głębokim, ciepłym kolorem Marsala zyska nadzwyczajny, elegancki a jednocześnie domowy klimat. Tak uniwersalny kolor sprawi, że Twoje wnętrze stanie się ponadczasowe, już na zawsze pozostając nie tylko modnym, ale i przytulnym zakątkiem Twojego domu. Czemu by nie rozpocząć swojej przygody z wyrafinowaną Marsalą?
Poniżej przedstawiamy produkty z naszej oferty, które wzbogacą i urozmaicą wnętrze kolorem Marsala:

 

 

Opublikowano Arabskie rękodzieło, Design, Kafelki, kafle cementowe, Marokańskie ozdoby, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Umywalki ceramiczne, Umywalki nablatowe, Umywalki wpuszczane | Otagowano , , , , , , | Skomentuj