Układanie płytek cementowych – Fachowcy, których rekomendujemy!

Dla tych z Państwa, którzy planują wyłożenie kuchni, łazienki, tarasu lub któregoś z kolejnych pomieszczeń domu lub mieszkania płytkami cementowymi przygotowaliśmy listę sprawdzonych fachowców.

maxresdefault

Są to osoby o stosownym doświadczeniu, które z pewnością zadbają o jak najwyższą jakość wykonanej pracy, tak abyście Państwo mogli przez długie lata cieszyć się pięknymi posadzkami.

Znajdziecie ich Państwo w większości dużych miast Polski, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Lublin). Polecamy!

Jeżeli jesteś zainteresowany płytkami cementowymi to zapraszamy do naszego sklepu.

4 total views, no views today

Opublikowano Płytki cementowe | Otagowano , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe – opinie

W internecie na forach dyskusyjnych, wpisach można się spotkać z różnymi opiniami na temat płytek cementowymi. Bardzo często negatywne opinie na temat płytek cementowych wynikają z braku wiedzy bądź złymi doświadczeniami z takowymi. Postanowiliśmy zebrać kilka najpopularniejszych opinii i „rozprawić” się z tymi niesprawiedliwymi. Są też opinie pozytywne (chyba stanowią większość), ale z takowymi na razie nie będziemy polemizować bo jak tu polemizować z tym, że płytki są przepiękne bądź są wyjątkowo oryginalne?

Opinia nr 1 – płytki cementowe są trudne w utrzymaniu

Płytki cementowe, po odpowiednim zaimpregnowaniu podczas ich kładzenia (można to ponowić po pewnym czasie)) nie ulegają przebarwieniom i pochłaniają cieczy. Oczywiście nie ma co wystawiać płytek na długotrwałą ekspozycję cieczy, które mogą pozostawić plamy, więc zawsze warto usunąć możliwie szybko ciecz potencjalnie plamiącą. Nie ma co opowiadać, ze płytki cementowe są tak samo odporne na plamienie jak gresy, ale przy odpowiedniej pielęgnacji, płytki cementowe przez bardzo długi czas zachowają swój wygląd. W końcu te płytki można znaleźć w starych kamienicach, gdzie leżą już dziesiątki lat, zanim jeszcze na rynku pojawiły się impregnaty.

Opinia nr 2 – Płytki cementowe trudno się układa.

Płytki cementowe układa się nieco inaczej niż zwyczajne płytki, ale nie oznacza to, że trudno układa się te płytki. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją jak układać płytki cementowe. Jeżeli nadal masz obawy co do układania płytek, możesz skorzystać z usług jednego z fachowców, którzy się na tym znają. Napisz do nas, to polecimy Ci fachowca z Twojego miasta bądź okolicy.

Opinia nr 3 – Płytki cementowe można kupić za 100 zł za metr kwadratowy.

Cóż…. Można kupić płytki gresowe z wzorami płytek cementowych, które z jakiegoś nieznanego powodu są nazywane płytkami cementowymi, ale takowymi nie są. To jednak będzie zawsze gres. Moglibyśmy się rozwodzić nad tym jakie są różnice, ale to nie jest temat na dzisiaj. Płytki cementowe wymagają dużej ilości pracy ręcznej (nie wierzysz, zobacz tutaj), wysoko wykwalifikowanych pracowników (tak, tak, to trzeba umieć zrobić, to tylko na filmie wygląda prosto), wyselekcjonowanych materiałów i wysokogatunkowych pigmentów.

Opinia nr 4 – płytki cementowe są wszędzie tej samej jakości.

Hmm, jakby tu zacząć. Może lepiej będzie jak przedstawimy poniższą grafikę. Pozostawiamy każdemu do własnej oceny.

Jakość płytek cementowych

Opinia nr 5 – Płytki cementowe są za drogie – w końcu są z cementu, a cement nie jest drogi.

A czy wiesz, że każda płytka jest ręcznie odlewana? Więcej, każdy kolor z osobna jest wlewany do ramki. To wymaga wprawy i precyzji. Każda płytka składa się z warstwy zawierającej pigmenty i warstwy cementowej. Warstwa koloru to średnio 4 mm, dlatego w przeciwieństwie do zwyczajnych płytek, po zarysowaniu bądź po starciu powierzchni nadal możemy się cieszyć pełnią kolorów i wzoru. Warstwa kolorowa składa się z mieszaniny mielonego marmuru (bądź wyselekcjonowanych kamieni rzecznych), cementu i pigmentów mineralnych. Pigmenty mineralne, w przeciwieństwie do pigmentów naturalnych nie bledną  Jeden metr kwadratowy płytek cementowych waży 35 kg, co oznacza, że nawet materiałowo te płytki są bardziej wymagające.

Mam nadzieję, że udało nam się rozwiać kilka wątpliwości związanych z opiniami, które można znaleźć w „internetach”. Znasz jakieś inne opinie na temat płytek cementowych? Napisz do nas postaramy się napisać, czy dana opinia to prawda czy fałsz.

Jeżeli masz jeszcze jakies pytania bądź wątpliwości, koniecznie do nas napisz. Postaramy sie pomóc.

 

6 total views, no views today

Opublikowano Kuchnia, Opinie, Płytki cementowe | Otagowano , , , | Skomentuj

Płytki cementowe Kraków – układanie płytek cementowych w Krakowie

Poniżej przedstawiamy listę wykonawców z Krakowa, którzy znają płytki cementowe i wiedzą jak je układać, impregnować i pielęgnować.

Układanie płytek cementowych w Krakowie – fachowcy:

1. Marek Gadocha, gadocha99@wp.pl – 80 zł/m2

2. Stefan Romaniuk, tel.:797 578 777, Strona www

Kontaktując się z fachowcami warto zawsze się na nas, czyli Kolory Maroka, powołać. Możliwe, że fachowcy zaoferują lepsze stawki.

 

4 total views, no views today

Opublikowano Opinie, Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Jak powstają płytki zellige

Krótki filmik przedstawiający proces produkcji płytek Zellige.

Płytki zellige są produkowane w Maroku i powstają one przy wykorzystaniu lokalnych materiałów. Jeżeli jesteś zainteresowany płytkami zellige to zapraszamy do naszego sklepu: Płytki Zellige

5 total views, no views today

Opublikowano Kafelki, Marokańskie ozdoby | Otagowano , , , | Skomentuj

Nowa Kolekcja płytek cementowych w sklepie Florisa.pl

Florisa.pl, siostrzany sklep Kolorów Maroka, w którym znajdziecie ręcznie formowane umywalki ceramiczne, armaturę w stylu retro oraz cementowe płytki, zaprojektowane wyłącznie przez polskich dizajnerów, wprowadza do sprzedaży nowe wzory kafli, które specjalnie dla Florisy przygotowały projektantki z sopockiej pracowni architektonicznej DoMilimetra – Anna Habasińska i Ewa Greczkowska.

Wszystkie trzy wzory stanowią zaczątek nowych serii. Nawiązują do bogatej tradycji polskiego folkloru i popularnych w okresie modernizmu posadzek, tzw. „gorsecików”.

312

 

 

 

 

„Dziołchy” to nowocześnie opracowany motyw odświętnego stroju ludowego, jaki dawniej nosiły wiejskie kobiety. Uproszczona forma, doskonale wyważone proporcje, plastyczność w układaniu ciekawych kompozycji czyni ten wzór niezwykle uniwersalnym, pozwalając na jego szerokie zastosowanie – zarówno we wnętrzach nawiązujących do stylu folkowego, jak i we współczesnych aranżacjach minimalistycznych.

43 grid

 

 

 

 

  

 

„Gorseciki” to nieduże płytki terakoty dywanowej o charakterystycznym kształcie: smukłej talii i przyjemnych dla oka krągłościach poza nią. Ich oryginalność polegała na umiejętnym dopasowywaniu do siebie wklęsłych i wypukłych krawędzi. Narodziły się w Holandii pod koniec lat 20. XX wieku  i podbiły świat w latach 30. wraz z architekturą późnego funkcjonalizmu. Przed wojną układano je pojedynczo, a nie np. cięto z metra jak maleńkie kwadratowe „iryski”, naklejane licem na arkusze papieru.

Florisa.pl w swojej nowej kolekcji cytuje najbardziej rozpowszechnione, a mające dzisiaj status kultowych,  zestawienia: czarno-białej szachownicy oraz szaro-biało-czarnej kratki, które wracają na fali mody vintage. To propozycja dla osób, szukających alternatywy dla zbanalizowanych posadzek gresowych, które lubią klimat przedwojennych wnętrz i doceniają urok dawnego detalu.

1,1 grid2,2 grid

 

 

 

 

 

 

2 total views, no views today

Opublikowano Kuchnia | Skomentuj

Jak odróżnić płytkę dobrej jakości od płytki złej jakości

Nikt nie życzy sobie posadzki złej jakości. W sklepie Kolory Maroka znajdą Państwo płytki cementowe wyłącznie najwyższej próby, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie remontu i urządzania mieszkania.

porównanie jakości płytek cementowych

porównanie jakości płytek cementowych

Wybierając plytki, warto zwrócić uwagę na ich powierzchnię i krawędzie.

Powierzchnia: na płytce niższej jakości widoczne bywają maleńkie dziurki, które są pozostałością po drobinkach cementu lub pęcherzykach powietrza; powierzchnia płytki wysokiej jakości jest gładka i jednorodna.

Krawędzie: płytki gorszej jakości mogą mieć lekko poszarpane lub nawet obłupane brzegi, natomiast ranty płytek dobrej jakości są precyzyjnie wykończone, a więc równe.

Zachęcamy do wyboru płytek, które spełniają najwyższe standardy. Wychodząc na przeciw takim oczekiwaniom, oferujemy w sklepie Kolory Maroka płytki na światowym poziomie. Aby rozpoznać płytki dobrej jakości – a nie wszytkie dostępne na rynku spełniają choćby podstawowe wymogi –  warto zwrócić uwagę na ich wyżej opisane walory.

Należy zawsze zabezpieczać płytki środkami impregnującymi (dostępne tutaj). Uchronią one powierzchnię przed działaniem oleju bądź kwasu, czyli substancjami mogącymi ją bardzo szybko zniszczyć. Polecamy także środki do pielęgnacji oraz woski, które z kolei pozwolą zachować kolor płytek, a także ich odpowiednią czystość (dostępne tutaj).

No views yet

Opublikowano Kuchnia | Skomentuj

Historia płytek cementowych

Najwcześniejsze wersje płytek cementowych zostały udokumentowane w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej w Pompejach i Herkulanum – archeolodzy odnaleźli tam małe kawałki szkła i kamienia osadzone w cementowych podłogach. W okresie renesansu posadzki cementowe stawały się wyrafinowanymi dziełami sztuki, później zainteresowanie tą technologią zaniknęło – w efekcie o płytkach zapomniano na kilka stuleci. Pod koniec XIX wieku powrócono do starej technologii: płytki stały się popularne w okresie francuskiej La Belle Époque, szczególnie zaś rozpowszechniły się w okresie secesji. Często wykorzystywano je w restauracjach, przedpokojach, na klatkach schodowych – były cenione za wytrzymałość i dekoracyjność. Trwałość płytek była uzyskiwana nie tylko dzięki dobrej jakości materiałowi, ale także dzięki grubej warstwie pigmentu, który chronił wzór przed ścieranim się (warstwa pigmentów: 3-5 mm). Czytaj dalej

No views yet

Opublikowano Historia, Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj

Kalkulator płytek – oblicz ile płytek potrzebujesz

Udostępniamy przydatne narzędzie, dzięki któremu obliczysz ile płytek potrzebujesz. Kalkulator pozwala na łatwe obliczenie powierzchni, ilości zaprawy, ceny płytek, czy obwodu ułożonej powierzchni.

kalkulator płytek

Kalkulator dostępny w tym miejscu (kliknij tutaj)

Czytaj dalej

No views yet

Opublikowano Design, FAQ, kafle cementowe, Kuchnia, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie, Symulacje | Otagowano , , , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

Płytki cementowe Kolory Maroka nadają się do ułożenia pod prysznicem. Płytki mogą być wykorzystywane zarówno na podłogach, jak i ścianach prysznicowych. Wynika to ze sposobu produkcji płytek, ich uszczelnieniu oraz wysokiej barierze ochronnej tworzącej przez impregnaty, które są specjalnie dedykowane do płytek cementowych.

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

płytki cementowe Kolory Maroka pod prysznicem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

2 total views, no views today

Opublikowano Aranżacje, Design, FAQ, Impregnacja i ochrona, Kafelki, kafle cementowe, Łazienka, Płytki, Płytki cementowe, Projektowanie | Otagowano , , , , , , , | Skomentuj

Płytki cementowe tanio

W sklepie Kolory Maroka można dostać tanio płytki cementowe. Część płytek jest przeceniona ze względu na to, że jest to końcówka partii. Często płytki cementowe są w promocjach i warto szukać ich w Promocjach. Warto też zapytać konsultantów, które płytki są w tej chwili tanie. Czasami sprzedawane są tanio kafle cementowe, które są lekko uszkodzone (płytki jak najbardziej nadają się do użytku, posiadają delkatne defekty) i w tym wypadku takie płytki cementowe są sprzedawane bardzo tanio. Ceny potrafią spaść do nawet 100 zł/m2 co w przypadku płytek cementowych to są ceny niespotykane.

4 total views, no views today

Opublikowano Płytki cementowe | Otagowano , , | Skomentuj